Forum Piwo Wino Sex Zabawa Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Sprawozdanie z działalności Zarządu Samorządu Studenckiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Piwo Wino Sex Zabawa Strona Główna -> Sprawy Studenckie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak oceniasz pracę Samorządu Studenckiego w roku akademickim 2006/2007?
Bardzo dobrze
66%
 66%  [ 4 ]
Dobrze, ale mogło być lepiej
33%
 33%  [ 2 ]
Tak sobie
0%
 0%  [ 0 ]
Słabo
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 6

Autor Wiadomość
Jakub Modrzyński
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 16:53, 20 Paź 2007    Temat postu: Sprawozdanie z działalności Zarządu Samorządu Studenckiego

Sprawozdanie z działalności Zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie za rok akademicki 2006/2007Opracował:

Przewodniczący Zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie – Jakub ModrzyńskiSkład Zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie

Przewodnicząca (do 30 listopada 2006 r.) – Joanna Markowska
Przewodniczący (od 14 grudnia 2006 r.) – Jakub Modrzyński
Zastępca Przewodniczącego – Magdalena Bider
Zastępca Przewodniczącego – Błażej Mamoński

Członkowie Zarządu:
Magdalena Markowska
Anna Kierzek
Bogumiła Lewandowska
Marcin Kaczmarek
Artur Hejna

Praca i projekty Zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie

Praca w organach kolegialnych PWSZ w Koninie

Z roku na rok studenci coraz aktywniej uczestniczą w pracach Konwentu oraz Senatu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Od roku akademickiego 2007/2008 również uczestniczą w posiedzeniach Rad Wydziałów.
W roku akademickim 2006/2007 w skład Konwentu oraz Senatu wchodzili: Joanna Markowska, Jakub Modrzyński i Błażej Mamoński.
W czerwcu 2007 roku Parlament Studentów PWSZ w Koninie wybrał nowy skład studentów w organach kolegialnych Uczelni.
W Konwencie zasiadał Jakub Modrzyński i Marcin Kaczmarek.
Członkami Senatu zostali Jakub Modrzyński, Marcin Kaczmarek, Magdalena Markowska, Joanna Przybylska, Dorota Rzewska i Grzegorz Olczak. W skład Rady Wydziału Społeczno – Technicznego weszli Jakub Modrzyński, Agata Korbońska, Tomasz Karbowski oraz Magdalena Kiek, natomiast w Radzie Zamiejscowego Wydziału Inżynierii Środowiska w Turku studentów reprezentuje Rafał Pałasz.
Biorąc udział w posiedzeniach Senatu PWSZ w Koninie współtworzyliśmy m.in. regulamin studiów oraz nowy Statut PWSZ w Koninie.

Praca Biura Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie

Pokój Zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie na co dzień tętni życiem. W roku akademickim 2006/2007 członkowie Zarządu pełnili w ciągu dnia dyżury, podczas których udzielali pomocy studentom. Regularnie raz w tygodniu odbywały się również zebrania w których uczestniczyli zarówno członkowie Zarządu oraz studenci zainteresowani pomocą i pracą w Samorządzie Studenckim.

Adres biura Samorządu Studenckiego:
Pok. 108B, ul. Przyjaźni 1, 62-510 Konin
email: [link widoczny dla zalogowanych]
strona internetowa: [link widoczny dla zalogowanych]

Opiniowanie środków na działalność studencką

Jednym z zadań Zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie jest opiniowanie dotacji środków na działalność socjalno – kulturalną studentów. W minionym roku akademickim Senacka Komisji ds. budżetu przyznała wszystkim organizacją studenckim oraz kołom naukowym po ok. 1000 zł więcej środków niż było planowane w preliminarzu budżetowym. Samorząd Studencki starał się wspierać najciekawsze inicjatywy i chętnie pomagał w organizacji.

Współpraca z organizacjami studenckimi

W minionym roku akademickim Zarząd Samorządu Studenckiego biorąc pod uwagę ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej powołał stałą Komisję Samorządu Studenckiego ds. organizacji studenckich. Celem Komisji jest poprawienie współpracy pomiędzy poszczególnymi organizacjami studenckimi oraz wymiana doświadczeń. Na pierwszym posiedzeniu Komisja jednogłośnie przyjęła Regulamin, na podstawie którego podejmuje decyzje dotyczące m.in. działalności organizacji studenckich czy budżetu.

Inauguracja Roku Akademickiego 2006/2007

Przedstawiciele Zarządu Samorządu Studenckiego brali udział w Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2006/2007, gdzie głos w imieniu Samorządu zabrała Magdalena Bider, która przywitała studentów I roku.

Dni adaptacyjne dla studentów I roku

Samorząd Studencki przygotował dla studentów I roku dni adaptacyjne, podczas których można było zapoznać się z działalnością organizacji studenckich. Punktem kulminacyjnym było ognisko zorganizowane na terenie Domu Studenta przy ulicy Wyszyńskiego, podczas którego studenci mieli okazje lepiej się poznać i zintegrować. Na koniec października 2008 r. Samorząd Studencki również zaplanował ciekawą inicjatywę dla studentów I roku w postaci imprezy dyskotekowej połączonej z licznymi konkursami.

Koncert charytatywny

W grudniu 2006 roku Samorząd Studencki był współorganizatorem koncertu charytatywnego dla 4 – letniego Maćka. Podczas koncertu wystąpiły lokalne zespoły muzyczne, odbyła się licytacja przedmiotów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Kwota pieniędzy zebrana przez studentów została przekazana fundacji, zajmującej się pomocą w leczeniu chorego Maćka. Na listopad 2007 roku Samorząd Studencki planuję zorganizować kolejny koncert i wspierać najbardziej potrzebujące osoby.

Święta Bożego Narodzenia 2006 i Nowy Rok 2007

Zarząd Samorządu Studenckiego nie zapomina również o Świętach. Członkowie Samorządu zorganizowali dla swoich członków wieczór wigilijny, gdzie przy wspólnym stole składał sobie życzenia. Przedstawiciele Samorządu brali również udział w spotkaniach opłatkowych organizowanych przez Władze Uczelni. W styczniu 2007 roku członkowie Samorządu uczestniczyli w Koncercie Noworocznym organizowanym przez PWSZ w Koninie.

Organizacja Ogólnopolskiej Konferencji Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, połączona z nadzwyczajnym Forum PWSZ przy Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

W dniach 5-7 stycznia 2007 roku Samorząd Studencki PWSZ w Koninie zorganizował Ogólnopolską Konferencję Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Tematem Konferencji był „Bezpieczny student dziś i jutro. Niebezpieczeństwa współczesnego świata. Przemoc. Nałogi. Seks”. Konferencja połączona była z Nadzwyczajnym Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych przy Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.
Jej uczestnikami byli delegaci z 18-stu PWSZ z całej Polski, przedstawiciele PSRP, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz 11-stu przedstawicieli PWSZ z Konina. Razem 72 osoby reprezentujące Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe.
W pierwszy dzień konferencji tj. 5 stycznia około południa uczestnicy konferencji pojechali do Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wąsoszach aby się zameldować. Tego dnia wszystkie spotkania odbywały się w budynku przy ulicy Popiełuszki na Morzysławiu. Delegaci uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z Władzami PWSZ w Koninie. Powitani zostali przez Prorektora dr Tomasz Olejniczaka, Kanclerza mgr Zdzisława Dębowskiego oraz opiekuna organizacji studenckich mgr Urszulę Szymańską - Biednik. W spotkaniu udział wziął również przedstawiciel Miasta Konina wiceprezydent mgr Tadeusz Tylak.

Po spotkaniu wszyscy udali się na uroczysty obiad do stołówki Żak-Smak. Następnym punktem dnia był wykład lek. med. Władysława Cezarego Chabra dotyczący tematyki seksu. Po wykładzie wszyscy spotkali się na kolacji. Wieczorem delegaci udali się na spotkanie integracyjne do „Art Clubu” a później wrócili do ODN w Wąsoszach na nocleg.
Następnego dnia tj. 6 stycznia spotkania zaplanowane były w Wąsoszach. O godzinie 9:00 wszyscy spotkali się na śniadaniu. Pierwszy wykład odbył się o 10:00. Poprowadził go Pełnomocnik Rektora ds. uzależnień mgr Artur Cygan. Związany był z tematyka uzależnień wśród młodych ludzi. Następnie po przerwie na kawę o godzinie 12:00 ks. dr Witold Dorsz poprowadził wykład na temat „Życie to jedna wielka impreza, rób wszystko żeby nie być na niej kelnerem”. Wszystkie wykład zarówno pierwszego jak i drugiego dnia wywołały burzliwą dyskusję na sali. Następnie o godzinie 15:00 uczestnicy konferencji spotkali się na obiedzie. Kulminacyjnym punktem konferencji było Nadzwyczajne Forum PWSZ przy Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Rozpoczęło się o godzinie 16:00 i przewidziane było na dwie godziny jednak dyskusje i propozycje jakie pojawiały się na sali spowodowały, że skończyło się dopiero po godzinie 20:00. Głównym punktem Forum było uchwalenie nowego Regulaminu Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Padało wiele ciekawych propozycji dotyczących nowego regulaminu. Zdania były podzielone.

Przewodniczący Komisji ds. PWSZ przy PSRP - Jacek Łukasik po godzinie obrad zarządził przerwę. Wszyscy delegaci udali się na narady. Przedstawiciele naszej PWSZ spotkali się w ścisłym gronie osób i przez ponad pół godziny ustalali jakie poprawki należy wprowadzić do regulaminu. Po przerwie wszyscy udali się na salę i znów zaczęły się obrady. Nasza Uczelnia wniosła najwięcej poprawek i osiągnęła sukces, gdyż wszystkie propozycje zostały przyjęte.
Następnymi punktem było ustalenie terminu w jakim PWSZ mają oddać listy z podpisami poparcia dla ustawy o przywróceniu 50% ulg dla studentów na przejazd środkami PKP i PKS. Ostateczny termin ustalony został na koniec stycznia. Podczas Forum poruszone były też tematy organizacji następnych konferencji. Równie ważnym punktem było ustalenie miejsca następnego Forum PWSZ na którym wybierane będą nowe władze Komisji ds. PWSZ przy PSRP. Gospodarzem została PWSZ w Gorzowie Wlkp. Poruszane były również kwestie rozdziału środków finansowych przez Uczelnie na Samorządy i organizacje studenckie. Podane zostały informacje na temat przeglądu kabaretów studenckich przy PWSZ, który zostanie tradycyjnie organizowany przez Gorzów Wlkp. PWSZ w Pile na wiosnę organizować będzie Wybory Miss PWSZ. Zostały też poruszone sprawy związane z Juwenaliami. Ustalono, że najlepszym i najkorzystniejszym sposobem będzie porozumienie w sprawie zorganizowania tras koncertowych dla zespołów występujących na tej imprezie. Przedstawiciel PWSZ w Pile - Andrzej Baćkowski zaoferował swoją pomoc w organizacji, gdyż już od dłuższego czasu realizuje tego typu przedsięwzięcia.

Na koniec nastąpiło podsumowanie i po opóźnieniu delegaci udali się na kolacje. Wieczorem na zakończenie konferencji odbyło się spotkanie pożegnalne, którego główną atrakcją było karaoke.
7 stycznia po śniadaniu uczestnicy wykwaterowali się i ruszyli w drogę powrotną. Chętne osoby udały się jeszcze do Lichenia.
Cała konferencja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wszyscy chwalili organizacje oraz niesamowitą atmosferę. Delegaci byli bardzo zadowoleni a przedstawiciele PSRP mówili, że na takie zjazdy zawsze przyjeżdża się z przyjemnością.
Cała konferencja upłynęła w atmosferze ciepła i wzajemnej życzliwości. Studenci nawiązali nowe znajomości, mogli wymienić się doświadczeniami i opowiedzieć jak wygląda sytuacja na ich uczelniach. Była to pierwsza Ogólnopolska Konferencja zorganizowana przez Samorząd Studencki PWSZ w Koninie i dzięki wspólnej i wytężonej pracy Komitetu Organizacyjnego na długo zostanie zapamiętana nie tylko przez Samorząd Studencki PWSZ w Koninie ale również przez Samorządy w całej Polsce.

Drzwi Otwarte PWSZ w Koninie dla dzieci ze świetlic środowiskowych TPD

Samorząd Studencki włączył się w organizację Drzwi Otwartych dla dzieci ze świetlic środowiskowych TPD. Uczestnicy mogli poznać naszą Uczelnię, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez studentów, zobaczyć salę Senatu czy spotkać się z Władzami Uczelni.
Przedsięwzięcie to było doskonałą okazją do promocji PWSZ.

Uczestnictwo członków Zarządu Samorządu Studenckiego w konferencjach tematycznych na terenie całego kraju

Samorząd Studencki bardzo aktywnie uczestniczył w zjazdach studenckich i konferencjach tematycznych na terenie całej Polski.
W roku akademickim 2006/2007 odbyło się 14 konferencji, organizowanych zarówno przez Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe jak i przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawiciele naszej Uczelni byli obecni na 11 takich spotkaniach.
Były to:
- Posiedzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie,
- VIII Forum PWSZ w Skierniewicach,
- Konferencja w PWSZ w Nowym Sączu,
- Konferencja tematyczna Parlamentu Studentów RP w Kościelisku,
- Konferencja i IX Forum PWSZ w Koninie (organizatorzy),
- Forum Sprawozdawczo – Wyborcze w Gorzowie Wielkopolskim,
- Konferencja w PWSZ w Jarosławiu,
- Zjazd Komisji PWSZ w Nowym Sączu,
- Zjazd PWSZ w Elblągu,
- Zjazd PWSZ w Pile,
- Konferencja PWSZ w Białej Podlaskiej
Samorząd Studencki PWSZ w Koninie bardzo aktywnie uczestniczył w konferencjach, zawsze prezentując swoje stanowisko w sprawach ważnych i dotyczących funkcjonowania Samorządów Studenckich.

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

W marcu 2007 roku podczas Forum Sprawozdawczo – Wyborczego PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim, trzeci raz w historii członek Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie został członkiem Komisji ds. Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. W głosowaniu tajnym z bardzo dobrym wynikiem 26 głosów „za” (na 29 uprawnionych do głosowania), Przewodniczący Zarządu Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie – Jakub Modrzyński został wybrany do Komisji, której jest członkiem do końca roku 2007.

Parlament Studentów PWSZ w Koninie

W ciągu roku akademickiego 2006/2007 Parlament Studentów naszej Uczelni zbierał się pięciokrotnie na posiedzenia. Były to posiedzenia podczas, których dokonywano wyborów do Zarządu Samorządu Studenckiego, Senatu, Konwentu, Rady Wydziału a także do Kolegium Elektorów – które w miesiącu maju dokonało wyboru nowych Władz Uczelni. Parlament Studentów PWSZ w Koninie zatwierdzał również regulaminy:
- Regulamin przyznawania pomocy materialnej dla studentów
PWSZ w Koninie,
- Regulamin Komisji ds. organizacji studenckich.
Członkowie Parlamentu opiniowali również finanse Samorządu Studenckiego oraz poprawki do Statutu PWSZ w Koninie.

Spotkanie JM Rektora PWSZ w Koninie ze studentami wyróżniającymi się aktywnością społeczną na terenie Uczelni i w środowisku lokalnym

Podczas spotkania JM Rektora PWSZ w Koninie prof. dr hab. Józefa Orczyka ze studentami, listami gratulacyjnymi zostali nagrodzeni również członkowie Zarządu Samorządu Studenckiego. Podczas spotkania Przewodniczący Samorządu Studenckiego – Jakub Modrzyński wręczył statuetki „Przyjaciel Studenta PWSZ w Koninie” osobom najbardziej zaangażowanym we współpracę z Samorządem Studenckim naszej Uczelni.

Święto Młodości – Juwenalia 2007

Samorząd Studencki jak co roku postarał się o organizację Święta Młodości – Juwenaliów. W maju 2007 roku podczas dwóch dni, studenci naszej Uczelni mogli uczestniczyć w szeregu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Pierwszego dnia na terenie Domu Studenta na ul. Wyszyńskiego odbyło się kilka koncertów podczas których studenci otrzymali od Prezydenta Miasta Konina symboliczne klucze do bram miasta. Wystąpiły lokalne zespoły oraz wywodzący się z naszej Uczelni studencki kabaret DRiNK. Studenci mogli skosztować różnych „specjałów” przygotowanych przez studencka stołówkę „Żak – Smak”, posłuchać dobrej muzyki a także posiedzieć przy ognisku. Drugi dzień był pełen atrakcji. Trampolina, zapasy sumo to tylko niektóre z nich.

Amfiteatr przy ulicy Wyszyńskiego tego dnia był otwarty dla wszystkich mieszkańców Konina. Na scenie wystąpiły takie zespoły jak Paragraf czy Przyjaciele Stefana. Zaprezentował się wyśmienity kabaret „Oto oni” z Wrocławia. Nie zabrakło konkursów z nagrodami a gwiazdą wieczoru był znany polski zespół „Oddział Zamknięty”. Było to największe i zarazem najtrudniejsze przedsięwzięcie realizowane przez Samorząd Studencki w roku akademickim 2006/2007. Dwa dni wspaniałej zabawy możemy jednak zaliczyć do największych sukcesów i z powodzeniem realizować tego typu zadania w następnych latach.

Uczelniany Kabaret DRiNK

Powstał bardzo spontanicznie na potrzeby II Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Studenckich PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim i od razu zdobył uznanie jury dostając wyróżnienie. Skład kabaretu nie jest stały. Ciągle dołączają do niego nowe osoby z nowymi pomysłami. Pomysłodawcami kabaretu były osoby związane z Samorządem Studenckim: Jakub Modrzyński, Aneta Filipczak, Marcin Kaczmarek, Błażej Mamoński oraz Marcin Michalski. Pomimo amatorskiego charakteru kabaret DRiNK nabiera doświadczenia i ciągle zaskakuje nowymi pomysłami.

Sekcja Informatyczna

W październiku 2007 roku do Samorządu Studenckiego dołączyło dwóch studentów kierunku Mechanika i Budowa Maszyn: Marcin Turbański i Krzysztof Morawski. Dzięki im ogromnemu zaangażowaniu wreszcie udało się stworzyć i uruchomić stronę internetową Samorządu Studenckiego PWSZ w Koninie, gdzie można znaleźć bieżące informacje dotyczące działalności Samorządu Studenckiego.

Nowi członkowie Samorządu Studenckiego

Wraz z nowym rokiem akademickim do Samorządu Studenckiego dołączają nowe, młode i chętne do działania osoby. Jest to pozytywny sygnał i dowód na to, że warto dalej podejmować wysiłek i mobilizować studentów do aktywnego działania na Uczelni. Z roku na rok Samorząd Studencki nabiera coraz więcej doświadczenia, co przynosi owoce w postaci sprawniejszego działania i większego zaangażowania w życie społeczności akademickiej. W swojej pracy kierujemy się jedną podstawową zasadą: najważniejszy jest student! i robimy wszystko by studiowanie na naszej uczelni było dla młodych ludzi nie tylko obowiązkiem ale przede wszystkim przyjemnością.

Osoby aktywnie wspierające Samorząd Studencki

Karolina Starczewska
Marcin Michalski
Paweł Garbarczyk
Aneta Filipczak
Walczak Aleksandra
Małgorzata Witkowska
Julita Wiatrowska
Karolina Korbolewska
Krzysztof Zaborowicz
Karol Grabowski
Tomasz Karbowski
Ziemowit Suś
Aleksandra Bolewska
Konrad Hoja
Anna Woźniczko
Grzegorz Olczak
Damian Langa
Izabela Michalak
Magdalena Fryzka – Sobolewska
Andżelika Kołodziej
Krawczyk Joanna
Król Adam
Woźniczko Michał
Grzegorz Kraska
Natalia Wołkiewicz


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jakub Modrzyński dnia Sob 23:05, 20 Paź 2007, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bąbek
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 15
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Konin

PostWysłany: Sob 17:50, 20 Paź 2007    Temat postu:

nio nio jestem pod wrazeniem ze aż tyle sie działo Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Martinez
Dołączył: 14 Mar 2006
Posty: 157
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Hnrtk

PostWysłany: Sob 22:48, 20 Paź 2007    Temat postu:

tak - działo się bardzo dużo,
pytałem znajomych z dużych uczelni z wielkimi tradycjami o współpracę ich samorządów ze studentami i byłem bardzo rozczarowany bo okazało się że (nie wchodząc w szczegóły) samorząd w PWSZ działa bardzo sprawnie i z roku na rok nabiera doświadczenia, a przede wszystkim nie brakuje ludzi chętnych i mających pomysły


Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Piwo Wino Sex Zabawa Strona Główna -> Sprawy Studenckie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin